Extreme Ownership - czyli jak brać odpowiedzialność

06 Sep 2017 | Adam Przymusiała

Jest to książka która pod płaszczem historii wojennych przemyca uniwersalną koncepcję brania odpowiedzialności za wszystko co nas dotyczy z naciskiem na słowo wszystko. Autorzy w bardzo wciągający sposób przenoszą doświadczenia wyciągnięte podczas służby w Seals do biznesu (i nie tylko).

Czytaj dalej »

StartUp'y w Łodzi - policzmy się

27 Sep 2016 | Adam Przymusiała

Mam silne wrażenie, że łódzkie środowisko jest jeszcze bardzo mocno rozproszone. Każdy słyszał o Listonik'u, kilka osób o SuperHot czy naszym StartupWeekendzie ale nie wiem czy ktoś jest w stanie, bez większego zastanowienia wymienić 10 takich projektów. Mimo że powoli pojawiają się grupy na FB czy gdzieniegdzie przebija się nasz hasztag #nowLDZ z mapą startupów, to jesteśmy “dekadę” za takimi miastami jak Kraków czy Warszawa.

Czytaj dalej »

Auto Komis Jan Ciesiółka - czyli wyłudzenie na własne życzenie

19 Sep 2016 | Adam Przymusiała

Historia zaczęła się niewinnie, ruszyliśmy niedzielnym, późnym popołudniem (14 sierpnia 2016) z Magdą i Antkiem z Łodzi na obóz harcerski pod Gorzów Wielkopolski. Wszystko szło gładko do czasu, gdy na autostradzie między Koninem, a Wrześnią zapaliła się kontrolka od silnika, wyłączył się tempomat, a sam silnik nagle zaczął pracować bardzo nierówno. Na postoju okazało się. że cały samochód wpada w wibracje, a żaden ze znanych mi (ani przejeżdżającemu obok kierowcy lawety) sposobów naprawy nie zadziałał.

Czytaj dalej »

Własna firma - trzy niespodzianki

12 Aug 2016 | Adam Przymusiała

Ostatnio naszła mnie trochę trochę smutna refleksja o tym “jak to mi się wydawało” (będąc jeszcze na studiach) na czym będzie polegać moja praca jak rozkręcę firmę.

Czytaj dalej »