Kilka słów o mnie

Od zawsze napędzały mnie relacje i tworzenie.

Na początku swojej drogi realizowałem się w ZHR oraz jako fotograf i programista. Po przejściu na stronę biznesu rozwijam Software House i dokładam swoką cegiełkę do łódzkiej społeczności startupowej.

W Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
od 1995 r. — ?

Image

Dzięki tej organizacji jestem tym kim jestem teraz.
To tutaj ukształtował się mój charakter i wartości, poznałem wspaniałych ludzi z całej polski oraz miałem okazję nauczyć się większości tego, z czym później wszedłem w życie zawodowe.

Swoja przygodę rozpocząłem lokalnie, przechodząc przez: XV ŁDH, 105 ŁDH, XV ŁGZ, XV ŁDW, 74 ŁDH, ŁHH "Szaniec" w których pełniłem wiele różnych funkcji wychowawczych i organizacyjnych.

W związku z zainteresowaniem IT wszedłem w skład (a później przejąłem stery) Kręgu Harcerstwa Starszego "Matrix" - byliśmy odpowiedzialni za wszystko co związane z IT w ZHR.pl.

Na poziomie całej organizacji miałem przyjmeność współtworzyć spis jednostek (oraz pełnić funkcję komisarza spisowego), wszedłem też w skład Wydziału Harcerstwa Starszego ZHR.

Ukończyłem wewnętrzne oraz państwowe kursy i szkolenia dla liderów i instruktorów.

Programista
2000 r. — 2013 r.

Image

Aktywną przygodę z siecią rozpocząłem w roku 2000 od pisania pierwszych strony www.

Podczas studiów pracowałem jako programista (2009 - 2010) oraz administrator sieci (2007-2008).

Od sierpnia 2009 jestem certyfikowanym Scrum Master'em a pracę magisterską związaną z Ruby on Rails obroniłem na Uniwersytecie Łódzkim w czerwcu 2009.

W roku 2010 współzałożyłem i zarządzałem spółką BinarLab gdzie rozwinąłem serwis Academio.pl (aplikacja dla studentów i maturzystów notującą w szczycie 700k wyświetleń miesięcznie i działająca na wielu polskich uczelniach wyższych) oraz kilka innych projektów (od aplikacji do generowania konkursów na facebook'u po eyetracking). To właśnie na podstawie zawiązanego wtedy zespołu cztery lata później mogliśmy ruszyć z software house'm.

Po przejściu na stronę biznesu
2013 r. — ? :)

Image

Rok 2013 był dla mnie punktem zwrotnym (poznałem wtedy metodologię Lean/Lean StartUp). Testowałem na własnej skórze tworzenie startup'u z własnych środków (PetPetum - dostawa jedzenia dla psów w abonamencie) oraz
we spółpracy z VC (GiftBox - wirtualne karty podarunkowe).

Od początku 2014 roku skupiam się przede wszystkim na rozwoju BinarApps (jest nas już ponad 70 osób)
oraz animacji łódzkiego środowiska startupowego (np. OpenCoffe Łódź) (w głębi serca pozostając programistą :) ).

Zapraszam do kontaktu!

Jestem zawsze otwarty na spotkanie przy dobrej kawie i rozmowę o możliwej synergii. Łap mnie przez maila, na meetupach czy przez social media.

lub

zerknij na bloga